ČÍNA

VC Číny: V závode kraľoval Rosberg

15. dubna 2012 v 19:17 | Flavio

Pole position pre tím Mercedes znamenala naozaj mnoho. Málokto však čakal, že kvalifikačný výsledok pretavia do úspechu v závode. A podarilo sa. Nico Rosberg zvíťazil vo Veľkej cene Číny, pripísal si prvé víťazstvo nielen pre seba, ale aj pre novodobý tím Mercedes.

Kvalifikácia na VC Číny: Prvá pole position Nica Rosberga

14. dubna 2012 v 9:33 | Flavio

Nico Rosberg zajazdil v tretej časti kvalifikácie na VC Číny bezchybné kolo. Jeho čas už nedokázal nikto prekonať a do závodu zajtra odštartuje z pole position. Lewis Hamilton sa kvôli penalizácii prepadne na rošte o 5 miest, v kvalifikácii vybojoval 2. miesto.

Víkend v Číne, kvalifikácia a preteky

17. dubna 2011 v 11:31 | Flavio

Výsledky kvalifikácie a závodu VC Číny F1 2011.

Fotogaléria, VC Číny 2010

18. dubna 2010 v 20:12 | Flavio

V nedeľu sa konali na dlhšiu dobu posledné preteky F1 v Ázii, na okruhu pri Šanghaji si po víťazstvo došiel Jenson Button.

Hamilton nakoniec bez trestu, víťazstvo Buttona!

18. dubna 2010 v 14:11 | Flavio

Víťazom VC Číny 2010 sa stal Brit Jenson Button na McLarene. Jeho tímový kolega skončil na druhom mieste, avšak schyľovalo sa k penalizácii za nebezpečný manéver v boxoch. Alonso mal na víťazstvo, ulial však štart a musel si odpykať prejazd boxami.

Čína 2010: Kvalifikačné double Red Bullu

17. dubna 2010 v 10:17 | Flavio

Víťazom kvalifikácie na VC Číny 2010 sa stal Nemec Sebastian Vettel na Red Bulle, z prvého radu s ním odštartuje tímový kolega Mark Webber. Fernando Alonso odštartuje tretí!

Tretí tréning vyhral Webber

17. dubna 2010 v 10:12 | Flavio

Red Bully ukazujú formu aj v Číne, tretí voľný tréning, ktorý sa konal v skorých ranných hodinách stredoeurópskeho času, vyhral Austrálčan Mark Webber.

Čína, 2. voľný tréning

16. dubna 2010 v 20:21 | Flavio

Štvorica Hamilton, Button, Rosberg, Schumacher opäť obsadila prvé 4 priečky počas druhého tréningu.

Prvý tréning pre Buttona

16. dubna 2010 v 20:16 | Flavio

V 1. tréningu na VC Bahrajnu boli najrýchlejšie monoposty tímov McLaren a Mercedes. Najrýchlejšie kolo prešiel Jenson Button, Schumacher skončil štvrtý, Kubica šiesty, Alonso mal problémy s motorom.

Čína očami objektívov

19. dubna 2009 v 17:28 | Flavio

Fotogaléria z Veľkej ceny Číny:

Vettel doviedol Red Bull k historickéhu double!

19. dubna 2009 v 11:52 | Flavio

Po mokrých pretekoch v Monze 2008 si Sebastian Vettel pripísal na svoje konto už druhé víťazstvo vo svojej kariére. Rýchlosť Red Bullov potvrdil druhým miestom Mark Webber, na treťom mieste sa umiestnil líder priebežného poradia Jenson Button.

Hmotnosti monopostov pred VC Číny

18. dubna 2009 v 14:26 | Flavio

Podľa pravidiel pre rok 2009 musia tímy uverejňovať hmotnosti svojich monopostov pred každým závodom. V Číne bude na štarte najľahší Alonso, najťažší Piquet.

Sobota v Šanghaji

18. dubna 2009 v 11:00 | Flavio

Fotogaléria z diania v Šanghaji - sobota:

Pole position pre Vettela, Alonso druhý!

18. dubna 2009 v 10:32 | Flavio

Víťazom kvalifikácie na Veľkú cenu Číny sa stal Sebastian Vettel z Red Bullu Racing. Z druhého miesta vyštartuje Fernando Alonso z Renaultu.

3. tréning pre Rosberga

18. dubna 2009 v 10:28 | Flavio

V sobotňajšom tréningu na VC Číny bol najrýchlejší Nico Rosberg.

Piatok v Šanghaji

17. dubna 2009 v 17:58 | Flavio

Fotogaléria z piatka v Shanghaji:

Druhý tréning pre Buttona

17. dubna 2009 v 17:35 | Flavio

V druhom voľnom tréningu na Veľkú cenu Číny bol najrýchlejší jazdec tímu Brawn GP Jenson Button. Za ním sa umiestnil Nico Rosberg na Williamse a tretiu priečku obsadil Buttonov tímový kolega Rubens Barrichello.

Hamilton s novým difúzorom vyhral 1. tréning!

17. dubna 2009 v 17:27 | Flavio

Tím McLaren sa vďaka Lewisovi Hamiltonovi po prvýkrát v sezóne ocitol na prvej priečke výsledkovej listiny, keď majster sveta viedol pred ďalšími tromi monopostami s motorom Mercedes v prvom voľnom tréningu pred VC Číny.

McLaren do Číny s novým difúzorom!

17. dubna 2009 v 17:02 | Flavio

Tím Vodafone McLaren Mercedes priviezol do Číny monopost MP4-24 s novými dielmi včetne nového difúzora, od ktorého si sľubujú výrazné zrýchlenie.

Štvrtok v Číne

16. dubna 2009 v 14:30 | Flavio

Prípravy na víkend na okruhu Shanghai sú už v plnom prúde. Najviac noviniek priviezol do Číny tím Toro Rosso, ktorý si od nich sľubuje 2 až 3 desatiny na kolo. Fotky zo štvrtka v Šanghaji: